Pro kupující ze Sloveska mám slovenský účet pro platbu v EUR. Pokyny pro platbu v EUR vám přijdou na e-mail v potvrzení objednávky.

Jak z KULÍŠKA udělat MOJMÍRA

Když jsem dokončila černého netopýra, kterého si přály moje děti, neměla jsem pro něj jméno a děti mi nepomohly..... nedokázaly se shodnout.

A tak jste mi na FB pomáhali vybrat jméno. Výběru nakonec  kralovaly dvě jména, KULÍŠEK a MOJMÍR. Mojmír podle fialového netopýra Mojmíra z dětských písniček, kterého jsem do té doby neznala (a to mám 4 děti...). Nemohla jsem se rozhodnout a tak jsem finalní volbu nechala na dětech a ty se skoro jednomyslně shodli na Kulškovi. Takže Mojmír měl smůlu.

Ale já jsem před sebou viděla pořád i toho Mojmíra a Zuzance (mé nejmladší dceři) se líbila jeho barva a chtěla ho fialového.... TAK JSEM SI ŘEKLA, ŽE ZKUSÍM Z KULÍŠKA UDĚLAT MOJMÍRA.... no a jak to dopadlo vidíte sami. Není to rozhodně můj EXTRALIGOVÝ výtvor, ale věřím, že se někomu zalíbí tak jako mojí Zuzance. 

 

Takže pokud si chcete z Kulíška udělat Mojmíra, tady máte NÁVOD jak na to.

Nejprve samozřejmě potřebujete návod na Kulíška. Pokud ho ještě nemáte, najdete ho zde.

A co budete potřebovat? Fialovou přízi, kousek bílé a růžové příze a pár bezpečnostních očí vel. 8 nebo 9mm

Pak už jen stačí uháčkovat všechny díly fialovou přízí a doladit výraz. Na oči budete potřebovat kousek bílé příze, ze které si uháčkujete 2 kolečka:

1. řada: 6 KS do stahovací smyčky
2. řada: do každého sloupku 2 KS (celkem 12)
3. řada: do prvního sl. 2 KS, do druhého 1 KS, opakujte 6x (celkem 18 KS) a ukončíte PO do následujícího sl.

Bezpečnostní oči vložte do druhé řady bílých koleček blízko ukončení. Takto připravené oči pak připevněte na hlavu. Oči zapíchněte do 16. řady a mezi nechte 5 sloupků (mezi černými trny). Oči zajistěte podložkou. Možná ji budete muset nasadit obráceně, aby pořádně zacvakla. Díky dvěma vrstvám to nemusí jít ve správném směru.

Jakmile sešijete tělo a hlavu, přišijte bílé kroužky po obvodu k hlavě. Mezi oči vyšijte růžový nosík. Pak už vše dodělejte jako u Kulíška!

A MÁTE HOTOVO! Pokud se do Mojmíra pustíte, budu moc ráda za vaše fotky. Můžete je zveřejnit v naší skupince Háčkujeme s Dione!